Kožní problémy

U kojenců se setkáváme s kožními onemocněními různé etiologie a intenzity. Některá je možno řešit bez návštěvy u lékaře, jiná  prohlíkou u praktického lékaře nebo alergologickým vyšetřením.

K nezávažným onemocněním kůže patří u kojenců opruzeniny, které řešíme promaštěním pokožky, výraznější formy  např.Bepanthenem, Rybilkou, event. Imazol krémpastou. Při mokvání ložisek doporučujeme kontrolu lékařem.

Alergické vyrážky u dětí vznikají nejčastěji na  potraviny, léky, prací prášky a hmyz. Je vhodná kontrola lékařem s navržením léčebného, event. diagnostického postupu. Během vyšetření budete dotázáni co dítě snědlo a dělalo v uplynulých osmi hodinách. Bezodkladně je nutné vyšetření lékařem při alergických vyrážkách provázených otoky nebo ztíženým dýcháním.

Infekce kůže (impetigo, foliculitis, furunkulosa) vždy vyžadují vyšetření lékařem.

Atopický ekzém vyžaduje též vyšetření lékařem, event. u těžších forem i alergologem, s navržením  diagnostického a léčebného postupu.

Vyrážky provázející dětská infekční onemocnění (plané neštovice, spalničky, 5. nemoc, 6. nemoc, molusca contagiosa, bradavice) je třeba řešit ve spolupráci s lékařem.

Vyrážky s projevy  prokrvácení, teplotou, zvracením  a zhoršením stavu dítěte vyžadují urgentní vyšetření lékařem.